Γεύμα για τους γέροντες του Οίκου Ευγηρίας της Ελληνικής Κοινότητας Καΐρου από την Στέλλα Κυριάζη, παρουσία του Κυπρίου Πρέσβη
![](https://pyramisnews.gr/wp-content/uploads/2013/12/girokomeio-ekk-01.jpg)
Θερμή υποδοχή επεφύλαξε η Ελληνική Κοινότητα Καΐρου στον Κύπριο Πρέσβη κ. Σώτο Λιασίση και τον Πρόξενο κ. Φώτη Φωτίου, κατά την καθιερωμένη επίσκεψή τους στον Οίκο Ευγηρίας της ΕΚΚ, ενόψει Χριστουγέννων, όπου ο Κύπριος εκπρόσωπος προσέφερε δώρα στους γέροντες της Ελληνικού ιδρύματος, στα τιμημένα γηρατειά της Αιγυπτιώτικης παροικίας στο Κάιρο.
Τους δύο εκπροσώπους της μαρτυρικής Μεγαλονήσου υποδέχτηκε ο Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Κοινότητας Καΐρου κ. Κήμης Φλεβοτομάς, ο Ταμίας της ΕΚΚ κ. Αντώνης Διαμαντίδης και η Κοινοτική Επίτροπος κα Στέλλα Κυριάζη, η οποία προσφέροντας από καρδιάς, επιμελήθηκε με δικά της έξοδα και προσέφερε το γεύμα που παρατέθηκε, δείχνοντας άλλη μία φορά την αγάπη της και τον σεβασμό της προς τους Αιγυπτιώτες γέροντες.
Σχολιάστε