Τρικούβερτο πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν στα ελληνικά σωματεία στο Κάιρο
![](https://pyramisnews.gr/wp-content/uploads/2014/01/protoxronia-stegi-011.jpg)
31 Δεκεμβρίου 2013. Ώρα 12 τη νύχτα και στα καϊρινά σωματεία κυριαρχεί πραγματικά το αδιαχώρητο από τους συμμετέχοντες στα γλέντια: στην Ελληνική Στέγη, το Ελληνικό Κέντρο Καΐρου, και τον Σύλλογο Ελλήνων Αποφοίτων Αμπετείου Σχολής.
Ο χορός και οι ευχές για μία καλή νέα χρονιά κυριάρχησαν παντού.
Υπήρξαν και κείνοι που διέπρεψαν στους χορούς, όπως ο δραστήριος και ιδιαίτερα αγαπητός Πρόεδρος της Στέγης κ. Γιώργος χαλκιάς.
Χρόνια πολλά σε όλα τα Σωματεία μας στο Κάιρο, τόσο τα προαναφερθέντα, όσο και τον Ελληνικό Ναυτικό Όμιλο Καΐρου που περιμένει την παροικία την Δευτέρα 6 Ιανουαρίου, στη 1 το μεσημέρι, για την τελετή της κατάδυσης του Τιμίου Σταυρού και του Αγιασμού των Υδάτων του Νείλου.
Σχολιάστε