Από την Ελληνική Στέγη Ηλιουπόλεως ζήτησε να παραιτηθεί η μέχρι πρότινος Αντιπρόεδρος του ιστορικού Σωματείου, Στέλλα Κυριάζη
![](https://pyramisnews.gr/wp-content/uploads/2014/02/stella-01-460x374.jpg)
Την απόφασή της να παραιτηθεί από το Διοικητικό Συμβούλιο της Ελληνικής Στέγης Ηλιουπόλεως, εξέφρασε με επιστολή που απέστειλε στο ιστορικό Σωματείο, η μέχρι πρότινος Αντιπρόεδρός του κα Στέλλα Κυριάζη, που ήταν και Προεδρεύουσα από την ημέρα που μάς εγκατέλειψε για πάντα ο αείμνηστος Πρόεδρος της Στέγης, Γιώργος Χαλκιάς.
Όπως γράφει σε πρωτοσέλιδο ρεπορτάζ η τελευταία έκδοση της εφημερίδας της Ελληνικής Κοινότητας Καΐρου «ΝΕΟ ΦΩΣ», όπτην επιστολή παραίτησής της, η κα Στέλλα Κυριάζη εύχεται στα Μέλη του ΔΣ και ιδιαίτερα τα πιο νέα σε ηλικία να συμβάλλουν στην αναβάθμιση του ιστορικού Σωματείου, τονίζοντας ότι θα είναι πάντα στο πλευρό τους για ό,τι χρειαστούνε.
Σύμφωνα με πηγές του ΠΥΡΑΜΙΣ, μέχρι τώρα, το ΔΣ της Στέγης δεν έκανε δεκτή την παραίτηση της κας Κυριάζη.
Σχολιάστε