Η Κοινοτική Επιτροπή Αλεξάνδρειας δεν έκανε αποδεκτή την παραίτηση του Κοινοτικού της Επιτρόπου κ. Δημήτρη Παπαστεφάνου
![](https://pyramisnews.gr/wp-content/uploads/2014/01/logo_eka-653x372.jpg)
Συνέχεια των εξελίξεων σήμερα με το θέμα της επιστολής παραίτησης του Μέλους της Κοινοτικής Επιτροπής της Ελληνικής Κοινότητας Αλεξανδρείας κ. Δημήτρη Παπαστεφάνου.
Σύμφωνα με πληροφορίες, κατά την σημερινή συνεδρίαση της Κοινοτικής Επιτροπής, που συγκάλεσε ο Πρόεδρος της ΕΚΑ κ. Ιωάννης Σιόκας, ετέθη το θέμα της επιστολής του κ. Παπαστεφάνου και μετά από σχετική ψηφοφορία, η πλειοψηφία των μελών της Κοινοτικής Επιτροπής δεν έκανε δεκτή την εν λόγω επιστολή παραίτησης.
Έτσι, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, πρόκειται να αποσταλεί επιστολή της ΚΕ της ΕΚΑ προς τον κ. Παπαστεφάνου, όπου θα τού ζητεί να ανακαλέσει την απόφασή του και θα έγκειται σε εκείνον το τί θα κάνει τελικά.
«Ο καθένας, είτε είναι υπέρ είτε κατα της αποδοχής παραίτησης του κ. Παπανικολάου, ας πάρει τις ευθύνες του», δήλωσε για το θέμα ο Πρόεδρος της ΕΚΑ κ. Γιάννης Σιόκας.
Σχολιάστε