Την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου, η νέα Διαχειριστική Επιτροπή της Ελληνικής Κοινότητας Καΐρου θα εκλέξει τον Πρόεδρό της και το νέο Προεδρείο της ΕΚΚ
![](https://pyramisnews.gr/wp-content/uploads/2013/12/logo-ekk1.jpg)
Τον Πρόεδρό της και το νέο Προεδρείο της Ελληνικής Κοινότητας Καΐρου θα εκλέξει την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου το απόγευμα η νέα Διαχειριστική Επιτροπή, που εξελέγη από τις πρόσφατες εκλογές της Ελληνικής Κοινότητας Καΐρου.
Σύμφωνα με όσα έχουν συμβεί σε ανάλογες περιπτώσεις, το λόγο θα πρέπει να πάρει ο μεγαλύτερος σε ηλικία Κοινοτικός Επίτροπος για να δρομολογήσει τη ψηφοφορία για την εκλογή του νέου Προεδρείου.
Σε αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει η κα Στέλλα Κυριάζη να προεδρεύσει ως Προεδρεύουσα της νέας Διαχειριστικής Επιτροπής, μέχρι να εκλεγεί ο Πρόεδρος του ΔΣ.
Το «ΠΥΡΑΜΙΣ» εύχεται καλή επιτυχία σε όλους τους επιτυχόντες, και τους παλαιότερους και τους νεώτερους.
Σχολιάστε